Ile czasu potrzeba, aby zbudować nowoczesną stronę internetową dla firmy?

W tym artykule postaramy się przybliżyć jak wygląda proces tworzenia strony internetowej. Przedstawimy również ile mniej więcej czasu potrzebujemy, aby zbudować dla Twojej firmy stronę internetową opartą o WordPressa.

Odpowiadając na pytanie zawarte w tytule wpisu – jak długo trwa stworzenie strony internetowej? – musimy szczerze odpowiedzieć: to zależy 🙂

Na czas potrzebny na zaprojektowanie oraz wdrożenie strony www wpływa kilku czynników, takich jak:

 • rozmiar i złożoność strony,
 • liczba języków jakie ma posiadać strona
 • funkcjonalności strony

Bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na tempo prac jest również nasze aktualne obłożenie projektami oraz szybkość z jaką dany Klient jest w stanie dostarczać nam informacje zwrotne na temat projektu.

Zazwyczaj jednak szacujemy, że w większości przypadków stron internetowych dla firm zajmuje nam to od czterech do ośmiu tygodni.

KROK 1. Zebranie materiałów oraz informacji o strukturze strony i jej funkcjonalnościach

Pierwszym krokiem w procesie budowy strony internetowej jest zebranie materiałów niezbędnych do rozpoczęcia projektowania oraz informacji na temat funkcjonalności i struktury strony www. Składa się na to między innymi zebranie infomacji na temat istniejącego brandingu firmy, preferencji klienta, dostepnych materiałów. Ważne jest, aby komplet materiałów został zebrany przed rozpoczęciem procesu projektowania. Pozwoli nam to stworzyć stronę, która dokładnie odzwierciedli charakter Twojej marki.

Struktura oraz cele Twojej nowej strony internetowej

Jedną z najważniejszych czynności jest określenie struktury Twojej nowej strony internetowej. Obejmuje to uzyskanie odpowiedzi na pytania:

 • Jakie treści chce zaprezentować dana firma swoim odbiorcom?
 • Jakie cele ma spełniać dana strona www?
 • Jakie podstrony będą potrzebne, aby w łatwy dla użytkownika sposób zaprezentować określone materiały?
 • Czy potrzebujesz formularza kontaktowego?Jeśli tak, czy ma być to prosty czy rozbudowany formularz z polami warunkowymi?
 • Czy chcesz, aby Twoja strona posiadała również funkcjonalności sklepu internetowego?
 • Czy chcesz prowadzić na swojej stronie bloga lub publikować aktualności?
 • Czy chcesz publikować na swojej stronie oferty pracy?
 • Czy Twoja strona ma posiadać kalendarz wydarzeń?
 • Ile wersji językowych będzie posiadała Twoja nowa strona www?

Jeśli masz już przygotowaną strukturę strony – prześlij ją do nas. Jeśli jej nie masz – powiedz nam, jakie ważne informacje chciałbyś zawrzeć na swojej stronie. Na tej podstawie pomożemy Ci opracować odpowiednią strukturę strony dla Twojej firmy.

Branding Twojej firmy (logo, księga znaku)

Informacje dotyczące brandingu Twojej  firmy pomogą nam stworzyć stronę internetową, która będzie spójna z jej wizerunkiem oraz istniejącymi materiałami reklamowymi. Jeśli Twoja firma nie posiada brandingu lub jeśli masz branding, który chcesz odświeżyć, dobrym pomysłem jest zrobienie tego przed rozpoczeciem prac nad nową stroną firmową. Zespół Epic Agency posiada w swojej ofercie również usługi projektowania graficznego, więc chętnie przedstawimy Ci ofertę na wykonanie nowego brandingu, który będzie dostosowany do wizerunku Twojej firmy.

Teksty na stronę internetową (Copywriting)

Przygotowując się do projektowania strony poprosimy Cię o dostarczenie nam tekstów, które chciałbyś na niej umiescić. Jeśli ich nie masz – możesz zlecić nam ich stworzenie dla Ciebie.

Teksty na stronie internetowej są ważne z kilku powodów:

 • Pomagają wyjaśnić, czym zajmuje się Twoja firma.
 • Przedstawiają Twoją firmę użytkownikowi.
 • Wspomagają sprzedaż Twoich produktów lub usług,
 • Pomagają w zdobywaniu pozycji Twojej strony w wyszukiwarkach.

Zdjęcia oraz filmy, które chcesz umieścić na stronie

Oprócz tekstu, Twoja strona będzie potrzebowała również zdjęć i grafik. Są to takie elementy jak logo Twojej firmy, loga Twoich klientów, loga certyfikatów, zdjęcia produktów lub zdjęcia zespołu. Ważne jest, aby dostarczone zdjęcia były wysokiej jakości, gdyż wpływają one na odbiór Twojej marki przez potencjalnych Klientów.

Podczas projektowania strony internetowej wykorzystujemy również zakupione elementy z banku zdjęć Adobe Stock. Zatem jeśli nie posiadasz zdjęć na swoją stronę www – nie ma problemu – zakupimy licencje na zdjęcia, które będą pasować do Twojej strony internetowej.

KROK 2. Projekt graficzny strony www

Gdy już zbierzemy wszystkie elementy niezbędne do rozpoczęcia prac, zaczniemy od stworzenia projektu strony głównej. Jest ona kluczowa dla całego projektu, ponieważ zazwyczaj to od niej potencjalni klienci będą zaczynać przeglądać Twoją stronę. Strona główna będzie również determinować styl całej strony internetowej. Podczas procesu projektowania będziemy prosić Ciebie o wyrażenie swoich uwag i opinii, aby efekt końcowy był dla Ciebie satysfakcjonujący.

Po akceptacji designu strony głównej zaprojektujemy resztę podstron. Proces projektowania trwa zazwyczaj około dwóch-trzech tygodni.

KROK 3. Wdrożenie projektu graficznego w system zarządzania treścią WordPress

Po uzyskaniu akceptacji dla projektów wszystkich podstron rozpoczniemy implementację Twojej strony www. Proces ten trwa zazwyczaj od dwóch do czterech tygodni. Proces wdrożenia odbywa się na naszym serwerze i naszej domenie.

Po przejrzeniu przez Ciebie strony i jej zatwierdzeniu, przystąpimy do uruchomienia strony na Twojej domenie. Stworzymy Ci również konto administracyjne w systemie zarządzania treścią WordPress, abyś mógł samodzielnie wprowadzać zmiany w witrynie. Aby było to dla Ciebie łatwiejsze – przeprowadzimy krótkie szkolenie online pokazujące jak możesz to robić.

Wyceń swoją nową stronę już teraz

Potrzebujesz stworzyć stronę internetową dla swojej firmy? Skorzystaj z naszego szybkiego, zautomatyzowanego formularza wyceny:

Zobacz inne nasze posty: